Archiv - Databáze


# Zpět na stránku Archiv Projekty MiniHome

Archiv Databáze 2006

Aktualizace  11.8.2006

Databáze představuje systematicky uspořádaná data, umožňující jejich snadné úpravy a vyhledávání. Text níže stručně zachycuje několik zmínek o těchto systémech. Trochu více informací je sepsáno o malé databázi FoxPro 2.x.

FoxPro 2.x

Zde je více o # FoxPro 2.x. Z platformy xbase se u nás ujal a značně rozšíříl malý databázový systém FoxPro. Patří k podobným rogramovým prostředkům typu Dbase, Foxbase, Clipper.. Objevil se s hromadným nástupem PC - osobních počítačů, asi v letech 1990-91. Ihned si získal velikou oblibu a s jeho pomocí bylo naprogramováno obrovské množství kvalitního software. Ke svému chodu užíval platformu MS-DOS či jeho ekvivalenty.
Ke stažení : Obsahuje příklad malé ucelené spustitelné FoxPro aplikace.
 • info2-fp2.zip   Vše je zapakováno v *.ZIP souboru velikém 686 KB.
 • Obsah : INFO2.EXE tvoří spustitelny mini informační databázový systém vystavený na souborech *.DBF. Lze zadávat, opravovat, tisknout, mazat.. různá data a vytvořit tak například katalog knih, seznem rozpracovaných úkolů.. Nic se neinstaluje. Stačí jen vybalit strukturu INFO2-FP2.ZIP souboru do nějakého adresáře, upravit parametry v INFO2.BAT souboru dle návodu 1_cti_!!.txt a spustit pomocí INFO2.BAT pod MS-DOS či W3x/9x/2K/XP. Součástí jsou zdrojové kódy, kde lze dobře vidět strukturu jazyka typu C/FoxPro a mnohé možnosti dynamického předávání parametrů funkcí a spolupráce s OS.

  MySQL

  Středně velký databázový systém má již řadu let významného představitele. Je jím nepřehlédnutelná databáze MySQL. Vznikla v prostředí UNIX / Linux a díky své úspěšnosti byla implementována i do prostředí MS Windows.

  Oracle

  Řadu databázových systémů lze uzavřít velkým a rozšířeným databázovým systémem Oracle. Oracle je robustní databázový systém. Tento profesionální systém je díky své propracovanosti a robustnosti určen pro prostředí, kde se zpracovávají objemná data s potřebou vysokého zabezpečení.
  # Zpět na úvod této stránky.
  Optimalizováno pro rozlišení 1024 x 768 pixelů a 32 bit barev v grafickém prostředí Linux a MS Windows.    
  Linux software   # Webmaster  (c) 2004- JH     
  Tyto stránky používají kaskádové styly CSS, JavaScript a rámy.   Pocitadlo Web4U.cz